Kontakt/contact: edyta_to@wp.pl

czwartek, 17 września 2015

2 najprostsze sposoby na podcięcie włosów.Od ponad roku cieszę się możliwością samo-podcinania włosów :). Dostałam w prezencie na urodziny nożyczki fryzjerskie firmy Jaguar.

Długo również szukałam metody, która umożliwiła by mi podcięcie się w miarę prosto. Przeszukałam blogi, obejrzałam masę filmików na youtube i moje serce podbiły dwa łatwe sposoby :). Jeden z nich jest pewnie wielu z Was znany, drugi niekoniecznie.

Jak zabrać się do podcinania włosów?
Na początku należy zaopatrzyć się w ostre, fryzjerskie nożyczki. Tępe zmiażdżą włos, w wyniku czego będzie nadal zniszczony. W przypadku nożyczek fryzjerskich niestety sprawdza się hasło "im droższe, tym lepsze". Jednak moim zdaniem dobre, nie niszczące nożyczki można zakupić od 50 zł w górę :). 
Włosy podcinam ZAWSZE na mokro. Mokry włos jest bardziej miękki, elastyczny - nożyczki łatwiej się w niego wcinają, przy czym samym zmniejsza się ryzyko uszkodzenia włosa podczas podcinania. Wyjątkiem w podcinaniu może być grzywka - najlepiej podcinać ją na sucho, ponieważ mokry włos jest dłuższy i w wypadku grzywki ciężko było by skontrolować jej długość (możemy ciachnąć za dużo).

Dwa łatwe sposoby podcięcia włosów:

1. SPOSÓB "NA BABUSZKĘ"
- Rozczesujemy włosy,
- robimy przedziałek na środku
- związujemy włosy pod brodą w następujący sposób:- zwilżamy dół włosów,
- rozczesujemy ponownie,
- przycinamy.

2. SPOSÓB "Z KOCZKIEM"
Sposób równie łatwy co poprzedni, ale wymaga troszkę więcej pracy, więc chętniej podcinam się "na babuszkę" :).

- Rozczesujemy włosy,
- robimy przedziałek na środku
- robimy niski kucyk, po czym spinamy kilka gumek, jedna pod drugą... o tak:- łapiemy interesującą nas długość i ciach!


Podcinanie włosy same, czy u fryzjera? :)


edit: Post o syropie na odporność niestety w dziwny sposób rozjechał mi bloga :( nie umiałam poradzić sobie z tym w kodzie HTML i musiałam go niestety usunąć ;(. Jeśli któraś jest zainteresowana przepisem na syrop miodowo-imbirowo-cytrynowy to proszę o wiadomość e-mail. Przepis wraz z właściwościami jego składników mam ciągle zapisany :).

1 komentarz:

  1. What a nice dress,maybe next time ,you can try black lace long dress this website.last month,i bought a dress the same to you,the quality is very good and the price is very low!!

    OdpowiedzUsuń

* Dziękuję za każdy komentarz! Jeśli mam czas, staram się odwdzięczać :)
*Klikam w linki!
* Nie obrażam się, jeśli ktoś proponuje obserwację za obserwację :). Jeśli mnie obserwujesz, poinformuj mnie o tym i podaj adres bloga! :)